רפואהקורסי קיץבגרויותפסיכומטרי

יצירת קשר וקבלת פרטים
כלל הפרטים הנחוצים נשלחים לאחר מילוי פרטים בסיסיים
אודותינו

אנו מעוניינים בשוויון הזדמנויות בנגישות להשכלה גבוהה, ומתוך אמונה זו הוקמה רפואה לעם.
אנו מתנגדים להוצאת אלפי שקלים עבור הכנה לפסיכומטרי ובגרויות, היוצרת פער בין מועמדים עם יכולות כלכליות שונות.
יוזמי רפואה לעם בע"מ (סטודנטים לרפואה) פועלים בהתנדבות מתוך מטרה להוות אלטרנטיבה לקורסי ההכנה לבחינות הכניסה לאקדמיה. הפלטפורמות מוצעות ללא כוונת רווח.
ההשתתפות במפגשים וקורסי ההכנה של רפואה לעם פתוחה לכלל המועמדים מכל תחומי הלימוד (הנדסה, משפטים, פסיכולוגיה, הוראה ועוד).
https://refualaam.co.il
 
אנו פועלים כגוף השואף ל0 רווחיות, וזאת מתוך כוונה להוזיל ככל האפשר את עלות קורס ההכנה למועמדים.

יוזמי רפואה לעם (סטודנטים לרפואה) פועלים בהתנדבות מלאה, כאשר עלות המפגשים (במידה ותהיה עלות סמלית כלשהי) היא פועל יוצא של צוות המחקר, חומרי ההכנה, ושכירת כיתות התרגול באיזורי הארץ בהם אנו נדרשים לשלם עבורן.


מרבית הסטודנטים בארץ עשו קורס פסיכומטרי במטרה להתקבל ללימודים, קורס בעלות של אלפי שקלים במקומות אחרים, המקשה על מועמדים רבים להיכנס בשערי האקדמיה. אקדמיה לעם מציעה למועמדים להגיע לנקודת פתיחה שווה בעלות נמוכה משמעותית, עם מורים מובילים מהתחום, כיתות קטנות ובפריסה ארצית. מטרה: הנגשת ההשכלה בישראל ושבירת קרטל המחירים בשוק הפסיכומטרי!

רגע לפני הכניסה בשערי האקדמיה, מועמדים רבים נדרשים לעשות את הבחינה הפסיכומטרית במטרה להתקבל למסלולי הלימוד הרצויים עבורם. למעשה, 77% מהסטודנטים אמרו כי ניגשו לפחות פעם אחת לבחינה הפסיכומטרית, 58% מהסטודנטים ניגשו פעם אחת, 20% ניגשו פעמיים ו-6% ניגשו שלוש פעמים ומעלה - על פי סקר הסטודנט של ההתאחדות שנערך על ידי מכון "מאגר מוחות" בו השתתפו למעלה מ-10,000 סטודנטים מכל רחבי הארץ (נתונים מלאים בסוף ההודעה). מתוך המועמדים שניגשו לבחינה הפסיכומטרית, 89% השתתפו בקורס הכנה בתשלום לקראת הבחינה, ומחצית מבין אלו שילמו מעל ל-5,000 ש"ח לקראת הבחינה. עבור הניגשים יותר מפעם אחת לבחינה, העלות מגיעה לעשרות אלפי שקלים.

כדי להתקבל למרבית מסלולי הלימוד והחוגים במוסדות להשכלה גבוהה יש לעבור את הבחינה הפסיכומטרית לפחות פעם אחת, ובמרבית הפעמים, לעשות קורס הכנה לפסיכומטרי. אך כשקורס ההכנה עולה אלפי שקלים, מועמדים רבים נאלצים להשתמש בפיקדון הצבאי או לדחות את הלימודים כדי לחסוך מספיק כסף. בנוסף, ייתכן ומועמדים רבים מוותרים בסופו של דבר על הקורס (או על קורס חוזר) ובעצם מפספסים את ההזדמנות להתקבל לתואר הרצוי – מסיבה כלכלית.

אקדמיה לעם זיהתה את החסם המשמעותי הזה ובחמש השנים האחרונות פועלת ללא מטרות רווח. מתוכן, בשנתיים האחרונות היא מעבירה קורסי פסיכומטרי במחיר עלות: 2,420 ₪ בלבד. לצד המחיר הזול מקפידים באקדמיה לעם לדאוג לכיתות קטנות (כ-20 תלמידים בלבד בכיתה) ולהבאת מורים איכותיים שמתוגמלים בהתאם - כולם בעלי ניסיון בתחום שלימדו קודם לכן במכוני הכנה לפסיכומטרי. שכר המורים באקדמיה לעם מגיע לפי 2 מזה שניתן להם במכונים האחרים, הגובים  אלפי שקלים רבים לכל קורס. הארגון פועל כגוף יעיל ורזה, וכך חוסך מהנרשמים את כל אותם אלפי השקלים המושקעים בבתי הספר האחרים בשיווק ובהנהלה מסועפת. נכון למועדים האחרונים, חציון ציוני התלמידים באקדמיה לעם הוא 690.

אקדמיה לעם הוקמה בשנת 2011 ע"י ד"ר זאב הירשפלד (בשם "רפואה לעם" בע"מ) כמרכז הכנה לבחינות הקבלה ללימודי רפואה בתחילת הדרך, מתוך אמונה שניתן להתקבל לבית ספר לרפואה גם ללא קורס הכנה יקר. גם בענף הרפואה היה נהוג שוק של מכונים שגבו מהמועמדים אלפי שקלים רבים, עבור קורסי הכנה לבחינות מיונים, הנערכות לאחר שלב הפסיכומטרי והבגרויות. כשהצליחו להביא למהפכה בענף המיונים לרפואה – כך שרובם המוחלט של המתמיינים לרפואה כיום עוברים את ההכנה ברפואה לעם במחירי עלות וחוסכים אלפי שקלים, החליט זאב להקים אלטרנטיבה טובה ונגישה כלכלית עבור כלל המועמדים להשכלה גבוהה בארץ (בכל תחום לימוד שהוא) – קורסי פסיכומטרי והשלמת בגרויות, תחת שם המיועד לכולם: אקדמיה לעם. היום, חמש שנים אחרי, אלפי מועמדים עברו קורסי הכנה לפסיכומטרי ולבגרויות באקדמיה לעם בהצלחה רבה.

כידוע, התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל (המקיימת שיתוף פעולה עם אקדמיה לעם בהנגשת ההשכלה הגבוהה) פועלת רבות לבחינה מחודשת של אפקטיביות הבחינות הפסיכומטריות. אחד החסמים הגדולים היא במחירי קורסי ההכנה, ובהתאחדות מאמינים שאקדמיה לעם יכולה להיות הגוף הרלוונטי ביותר שישפיע על שוק הפסיכומטרי, ויוזיל את מחירי הפסיכומטרי בארץ.

ד"ר זאב הירשפלד, מייסד אקדמיה לעם: "אני מאמין בחשיבות שבשוויון הזדמנויות ובנגישות ללימודי השכלה גבוהה. ראוי שכל צעיר או צעירה יוכלו לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, מתוך נקודת פתיחה שווה, ולרכוש השכלה בכל תחום לימוד שירצו. חשוב לי שהכנסת הורינו, או המקום שממנו אנו מגיעים, לא יהווה חסם אל המקומות אליהם נוכל לצמוח ולהתקדם. השכלה גבוהה היא כלי משמעותי ביכולתנו לממש את עצמנו, ואקדמיה לעם מסייעת להנגיש אותה בארץ. אני מאמין ששיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות יסייע לקידום חזון זה".


קורסי הפסיכומטרי באקדמיה לעם (מבית רפואה לעם בע"מ) פתוחים לכלל המועמדים מכל תחומי הלימוד (הנדסה, משפטים, פסיכולוגיה, הוראה ועוד).

הכנות לקורסים קדם אקדמיים נוספים (שאינם פסיכומטרי):

אנו שואפים שלכל מועמד/ת ללימודי השכלה שהוא, בין אם מהפריפריה ובין אם מהמרכז, בין אם בעל שירות צבאי מרשים ומלא חוויות ובין אם צנוע יותר, תהיה ההזדמנות לרכוש את הכלים להצלחה במיונים. לכל אחד מאיתנו יש את סיפור החיים המיוחד והמרשים שלו, ואנחנו כאן כדי לעזור לזהות ולהאיר אותו, גם כשזה נראה קשה יותר.

אנו מציעים קורס הכנה אינטנסיבי למבחן המור והמרקם, הכולל 4 מפגשים בני 4.5 שעות כל אחד (22 שעות סה"כ) - הכנה מקיפה לשאלוני הבחינה שבכתב וליום תחנות ההערכה: מספר רב של סימולציות מלאות המדמות את המבחן בתנאי אמת ודגש רב על תרגול ופידבק למועמדים. הקורס מועבר על ידי סטודנטים לרפואה בהתנדבות בירושלים, תל אביב וצפון הארץ.  

צוות ההכנה בקורס מורכב כולו מסטודנטים לרפואה (עם שיתוף פעולה מקצועי של פסיכולוג מומחה), כך שהחומר המועבר מגיע ממקור ראשון, לאחר השוואות וניתוחים של המכנה המשותף לציון גבוה במו"ר/מרק"ם. התלמידים במפגשי ההכנה מקבלים את ההזדמנות להכיר את הסטודנים לרפואה ולשמוע חוויות, ניסיון, וסיפורים הן על תהליך הקבלה והן על הלימודים בתואר - גם בהפסקה ולאחר סיום המפגשים.

רגע לפני ההחלטה הנוגעת לעתידכם, כל שעליכם לשאול את עצמכם היא השאלה הבאה:
 האם סטודנטים לרפואה, שלא מזמן היו היכן שאתם, היו מציעים משהו שהוא פחות מהטוב ביותר כהכנה למבחני המיון
 

קישור למדיניות ביטולים מוצהרת והסכם השתתפות פסיכומטרי

* ההתקשרות המועדפת והמהירה עמנו היא במייל. המענה הטלפוני ניתן בנושאים חריגים.
קבוצה קרובה
ההרשמה לקורסי הלימוד השונים לשנת 2015 החלה

קבוצות הכנה לפסיכומטרי, בגרויות, ומור/מרקם נפתחות מדי מספר ימים, כתלות בביקוש


© כל הזכויות שמורות לרפואה לעם
האתר נבנה על ידי רותם וניצן שמחי